Народни музеј Кикинда и ове године организовао је 12 по реду Мамутфест, фестивал којим се прославља откриће мамутице Кике.

Деца су имала прилику да на овогодишњем „Мамут фесту“, виде изложбе домаћина, као и изложбе музеја из Ријеке- изложбу “Карпатиа Титаник“, и музеја Русе у Бугарској „Џинови некада“.

Програмом су обухваћене дечије радионице и традиционални Квиз из доба Јуре у коме учествују ученици седмог разреда кикиндске општине.

Ученици VII разреда наше школе: Марина Глишин, Александра Зивлак, Катарина Галић и Андреа Ћирић , учествовали у традиционалном квизу „ Квиз из доба Јуре“ уз подршку навијача из суседних школа.

Пријављене екипе из различитих школа надметале су се у игри знања, вештинама и спретности. Победник квиза је она екипа која освоји највише бодова.

Екипа наше школе делила је треће место са основном школом „Жарко Зрењанин“ те су се поново надметали у игри да зтворених очију на моделу мамута да закаче реп.

Били су успешни и освојили треће место.

Честитамо им на учешћу у квизу.

Наставник биологије: Весна Бурсаћ