Положили смо велики испит 18.5.2019. Наша школа је ове године била домаћин 14. Сабора народне традиције која је окупила чак 16 школа учесница, од којих су две школе дошле из Румуније, те је ова манифестација била међународног карактера. Отварање Сабора одвијало се у дворишту школе, а поздравима и лепим жељама учесницима су се обратиле директорица наше школе Љиљана Јањиловић, председница Скупштине Кикинда Станислава Хрњак и начелница школске управе за Банат Снажана Олушки Влачић. Уследио је кратак културноуметнички програм у извођењу ученика наше школе. Дефиле свих учесника красио је улице нашег села Накова. Добра организација нас домаћина допринела је да сви гости буду у сваком тренутку буду активни и учествују у свим понуђеним активностима. Сценски наступи су се одржавали у сали биоскопа, а истовремено су се у школи одвијале радионице у духу народне традиције, и спортска надметања у дворишту школе. Након завршених активности, заседала је Скупштина Сабора на којој је одлучено да ће следећа школа домаћин бити ОШ ‘’Вук Караџић’’ из Ћуприје. Симбол ове манифестације - крчаг, свечано је уручила директорица наше школе представницима школе из Ћуприје. Нама, као домаћинима, од великог је значаја да је све протекло без проблема и према плану. Значе нам, и те како, похвале свих гостију који су нашу школу напустили пуни лепих утисака и верујемо да ће сваком госту овогодишњи Сабор остати у лепој успомени. Колектив наше школе је током припрема, као и за време Сабора показао како се успешно долази до циља, дисали смо као једно, а тад је успех загарантован.

60905384 10156712323375376 731638513413390336 n