Европска ноћ истраживача је догађај посвећен популаризацији науке и учењу кроз забаву и одржава се сваке године широм Европе.
Центар за стручно усавршавање Кикинда организовао је у петак 29.09.2017. године од 17 дo 20 сати Ноћ истраживача и у Кикинди.
Ученици су имали прилику да се упознају са животом у капи воде, да направе сами своју свећу, да израде своју прву андроид апликацију, да праве оригами коцку, да се баве роботиком и програмирањем.
Ученици VII и VIII разреда наше школе: Јована Милинковић, Ђорђе Пантелић, Ивана Зорић, Петар Војиновић, Тијана Грбић, Немања Адамовић, Бранислав Глишин и Снежана Миолић у пратњи наставнице биологије Весне Бурсаћ, били су посетиоци и учесници ове манифестације .
Кроз многобројне активности образовно забавног карактера деца су провела дивно вече и још једном сазнали колико је наука узбудљива и важна.