Савиндан је и ове године протекао у свечаном тону. Славски обред и свечана приредба одржана је у холу наше школе 27. 01. у 10.30. Након резања колача , уследило је поздравно слово директорке школе Љиљане Јањиловић. Ове године смо имали новину кад је хор у питању. До сад су Светосавску химну певали ученици виших разреда, али, уз жељу и вољу учетиљице 3.разреда Анице Станојевић, химну је успешно извео цео 3. разред. Потом је ученица 7. разреда, кроз сценски омаж "Љубавна прича" докалаза да је Свети Сава ширио и љубавне емоције, као и патњу, кроз коју је свако од нас доживео. Ученици 1, 2, 3, и 4. разреда указали су на богатсво српске књижевности, рецитујући песме српских поета. Готово да нема српског песника који није сачиинио бар један стих или реченицу у част Светом Сави. На значај постојања првог српског просветитеља указују и нарадне приче, песме, легенде и предања, што су нам ученици нижих разреда и показали кроз своје тачке. Потом је уследио драмски сегмент ученика секције виших разреда "КУлтура и уметност без граница". Кроз драматизацију "Духови просветитељста", која споја садашње и прошло време, шаљу поруку да смо сви ми Савини наследници и ученици. Свечаност је завршена путем драматизације "Батина је из пакла изашла" у изведби ученика 3, разреда. Ученицима, запосленима и гостима славе поручено је да остану у школи како би се послужили славским колачем. Овом свечаношћу показала се озбиљност и одговорност, како публике, тако и учесницима свечаности. Настављамо у истом маниру!