- На конкурсу ,,Енергија свуда око нас“ ( уз подршку Покрајинског секретаријата за образовање и организатора и реализатора Центара за развој и примену науке, технологије и информатике), ученици првог разреда су награђени специјалном наградом за групни рад (макета).
- На часовима слободних активности: еколошкој секцији, ученици првог разреда заједно са својим родитељима, у тимском раду са наставницама техничког и информатичког образовања Мајом Дувњак, Маријом Ристић и учитељицом Биљаном Новаковић реализовали су активност на тему ,, Енергија свуда око нас“. Продукт ове активности је макета. На макети су приказани обновљиви извори енергије и то:
- ветрењаче ( енергија ветра)
- соларне ћелије ( енергија сунца) и
- воденица- поточара ( енергија воде)
Макета је израђена од: рециклираног материјала: стара хартија, електронски отпад, делови играчака, чепови, пластичне кашике, перлице и природног материјала: шишарке.