Поводом националног празника Сретења - Дана државности Србије који се обележава 15. фебруара, за ученике нижих разреда одржан је час на ком су ученици уз свечану интонацију химне упознати са историјатом и значајем обележавања овог празника. Час је одржао наставник историје, Александар Коцкар у сарадњи са учитељицама.
Ове године су нерадни дани понедељак 16. и уторак 17. фебруар.
Државним празницима у једној земљи обележавају се годишњице најзначајнијих историјских догађаја чиме се наглашава њихов посебан значај у оквиру националне или опште историје.
И док у свакој земљи постоји више државних празника, онај најзначајнији назива се национални празник.
Национални празник Сретење - Дан државности Србије обележава се 15. и 16. фебруара у спомен на 15. фебруар 1804. године када је у Орашцу код Аранђеловца, под Карађорђевим вођством, донета одлука о почетку оружаног устанка против отоманске власти (Први српски устанак), као и на 15. фебруар 1835. године када је на скупштини у Крагујевцу проглашен први устав у нашој историји - Устав Кнежевине Србије, познат и као Сретењски устав.
Република Србија обележава национални празник од 2001. године.

dan drzavnosti 20150218 1758999212

Остале слике се могу погледати у галерији слика.