Највећи празник у школи, дан Светог Саве, обележили смо данас пригодним програмом у холу школе. Свечаност је отворио школски хор светосавском химном, након чега је одржан славски обред. Потом су ученици нижих разреда, у част Светом Сави, исказали своје рецитаторске способности. Битно је нагласити да су учествовали сви ученици, као и то да је појединим првацима ово био први јавни наступ.

Svetosavska priredba  Svetosavska priredba

Пошто смо склони иновацијама, ученици 3.и 4. разреда извели су кратку представу „Свети Сава и голубица“ коју је пратила презентација са фотографијама и цртежима. Потом је ученица Дуња Гашић имала свој солистички наступ отпеваввши песму „Растко“. Ученци су имали прилику да чују, а уједно и да виде (путем цртаног филма) народну легенду „Свету Сава и ђаво“. Потом је свима, путем презентације, приказан живот и дело Светог Саве, након чега је уследио квиз „Колико знам о светом Сави“ у којем су учествовали сви присутни, и ученици, наставници и остали запослени у школи. Путем овакве игре ученици су показали одлично знање, доказали да су и те како информисани о појединостима које се у школи не сврставају у наставни план и програм. Приредбу је затворио ученик Никола Сабљић који је прочитао своју песму „Завет Светом Сави“ .
Целокупна свечаност трајала је око сат времена, након чега су ученици, при одласку, били послужени славским колачем.

Остале слике се могу погледати у галерији слика.